Курінь "Орликівці"Орликіяду організовує та проводить курінь "Орликівці".
Провід куреня УПС: Курінний: пл. сен. Богдан Копистянський Заступник: пл. сен. Ліда Рижій Скарбник: пл. сен. Богдан Курчак Писар: пл. сен. Андрій Ленцик Провід Орликіяди: Референт: пл. сен. Ліда Рижій Комендант: пл. сен. Таня Кость Створення куреня "Орликівці". У 1946 році у переселенських таборах на території Німеччини під окупаційною владою знаходилося багато українців, серед яких була велика кількість пластунів. Ці пластуни вирішили не тільки відновити пластування в діаспорі, а й створити новий курінь, патроном якого обрали Григора Орлика - емісар України на чужині, який захищав інтереси своєї батьківщини інтелектуальним шляхом. І так почалася історія куреня "Орликівці". Початок Орликіяди. Орлик - ідеальний приклад пластунам: Щоб покращити себе, своє оточення, свою громаду, своє суспільство, врешті, майбутність своєї держави, пластун має вдосконалювати себе як людину, що мислить, вчиться щоденно сама і передає знання іншим. Восени 1962 року, курінь Орликівців розпочав Орликіяду, щоб допомогти пластунам досягти цієї мети. Вони створили захід для юнацтва, який би через інтелектуальні змагання спонукав пригадати славне минуле України і задуматися над її долею, а також провести весело час у колі друзів звідусіль. Першу Орликіяду проведено в Гемпстеді, Н.Й., на хуторі "Нова Хортиця", в місці осідку Орликівців, 10 листопада 1962 року. Від 1970 року Орликіяда проведена на оселі "Союзівка" в Кергонксоні, Н.Й. У квітні 2016 року Орликівці перейменували курінь "8-ий курінь У.П.С. "Орликівці" імені Григора і Пилипа Орлика" щоб віддзеркалювати новий склад куреня і його діяльності: Григор Орлик діяв в діаспорі, а його батько Пилип Орлик в Україні – як і члени куреня. |
Чому в листопаді?Орликіяда відбувається у листопаді, коли народився (21 листопада 1702 р.) та помер (14 листопада 1759 р.) Григор Орлик, один з патронів Орликівців.
Орликіада в УкраїніЗ 1993 року Орликіада проводиться і в Україні. Змаг організований 48-им куренем УСП "Орликівці" ім. Григора і Пилипа Орликів. Щоб більше дізнатись про Орликіаду в Україні, прошу відвідати сайт orlykivci.plast.org.ua.
|